Web Sitesi Tasarımı Nedemektir?

Web Tasarım Ajansı İzmir
2 min readJun 14, 2021

Internet sayfası tasarımı, web ortamında güzel, dikkat çekici gözükmek için, web sayfalarının değişik renk ve biçimlerde dizayn edilmesidir. Bundan 5–10 yıl ilkin bir firmanın ya da kişinin bir tek bir sayfası olması yeterliyken, günümüzde nerede ise hepimiz, sitelerinin tasarımlarını değiştirmektedir. Bunun sebebi ise, hedef kitlenin görüş alanına girmek ve kurumsal görüntü/saygınlık kazanmaktır. Teknoloji çağını yaşadığımız vakit diliminde, web sayfaları artık sanal showroomlara dönüşmüş olup, insanoğlu dükkan ve mağaza yerine, almak istediği ürün ya da hizmeti web sitelerinden beğenip, e — tecim dediğimiz sanal alışveriş şeklinde bu ürünlere/hizmetlere ulaşabilmektedir.

Web Sayfası Iyi mi Yapılır?

İzmir Web sitesi yaptırma, değişik programlar ve yazılımlarla mümkündür. Adobe photoshop, dreamweaver, flash, frontpage benzer biçimde uygulamaları kullanarak, joomla, wordpress benzer biçimde tasarım programlarıyla hepimiz istediği şekilde site tasarımı yapabilmektedir. Günden güne artış gösteren teknoloji firmaları, birbirleriyle rekabet içerisindeyken, en mühim seçilme sebepleri, hangisinin en değişik ve en güzel tasarımı yapmış olmasıdır. Ek olarak eskiden olduğu benzer biçimde bir tek İstanbul’da değil, Türkiye’nin nerede ise her ilinde minimum birkaç tane web tasarım şirketi bulmak mümkündür.

Tasarım Firmaları ve Tutarları
İnternette yer almak adına firmalar, web sayfası yaptırmak istediğinde, bir oldukça unsur içinde ilk olarak fiyat kriterini göz önüne alıp, sonrasında şirket aramaktadırlar. Bu seçim önceliği, ucuz olmak adına, aslına bakarsak firmaların istediği hedefe ulaşmasını engellemektedir. Tasarım tutarları büyük değişkenlik gösterebilmektedir. Bir oldukça kriter, fiyat dalgalanmasının nedenidir. İnternet sayfası dizayn etmek için fiyatlar, 200 TL ile bu rakamın 100 katı olan 20.000 TL içinde değişebilir. Bundan dolayı dizayn, hazır ya da emsalsiz olmasına gore belirlenip, sınırı ise müşterinin isteğiyle orantılıdır.

DOMAİN — HOSTİNG

İnternette bir yer edinmek için lüzumlu olan ilk 2 şeydir domain ve hosting. Ilk olarak, sitemizin adını belirleyip, bu adı, bir şirket vasıtasıyla sınırı olan sürelerle alırız. Bu süre 1 ya da 2 senedir. İstediğimiz ve ücretini verdiğimiz sürece bu isim bizimdir. Öteki nokta ise sitemizi kuracağımız, inşa edeceğimiz alandır. Hosting isminde olan bu yer de, ilgili firmalar tarafınca kiralanır ve tüm bilgilerimiz burada saklanır. Domain ve hosting olmadan sitelerimiz görünmez.

İnternetin Büyülü Dünyasını Sitemizde Öğreneceksiniz

Rehber sitemizde, İzmir web tasarım sürecini detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Ayrı ayrı tasarımın aşamalarını, domain alma, hosting kiralama, program ve asp, php, html benzer biçimde yazılım dili belirleme, emsalsiz içerik yazma, seo desteği verme, adwords reklamı kullanma benzer biçimde tüm yapım aşamalarını sizler için derledik. Rehber sayfamızda ek olarak ödül alan siteleri, web sayfaları yapımıyla ilgili eğitim videolarını ve sektörle ilgili merak ettiğiniz bir oldukça probleminin yanıtını bulabileceksiniz.

--

--

Web Tasarım Ajansı İzmir
0 Followers

Mobil Uyumlu Tasarım, Yönetilebilir Web Paneli, SEO Uyumlu Kodlama. İzmir web tasarım ve yazılım çözümleri. Adwords Yönetimi.