Sosyal Medya Danışmanlığı ve Web Tasarım İzmir

Web Tasarım Ajansı İzmir
2 min readJun 14, 2021

Toplumsal medya, çift taraflı ve eş zamanlı data paylaşımına olanak veren, ek olarak kişilerin izmir web tasarım ve web üstünden birbirleri ile yaptıkları paylaşım ve muhabbetleri de kapsayan bir medya türüdür. Toplumsal medya yardımıyla amatör içerikli ya da bireysel paylaşımlar kısa sürede dünya genelinde bir değere haiz olabilmektedir. Bu durum da netin kullanımı ile daha da küreselleşen dünyanın, toplumsal medya olanakları ile beraber bir adım daha öne giderek, meydana getirilen her paylaşımın fazlaca kısa bir sürede dünya genelinde gözlenebilmesini sağlamaktadır. Yapı taşında insan ve mobil yazışma tabanı yer edinen toplumsal medya unsurunun süre yada mekan sınırı olmaması, onu küresel meydana getiren bir öteki özelliğidir. Toplumsal medya yardımıyla insanlarla yazışma kurabilir, sorularınızı sorabilir ya da sorulara yanıt verebilir, yardım edebilir ya da yardım alabilirsiniz. Bu yüzden toplumsal medya için resmi olmayan bir eğitim kurumudur denilebilir.

Toplumsal medyanın gazete, mecmua, tv, izmir web tasarım ve radyo benzer biçimde geleneksel medya araçlarından birçok farkı bulunmaktadır. Toplumsal medya data paylaşımı için belirli kaynaklara gereksinim duymamasıyla beraber, geleneksel medyaya gore de daha masrafsızdır. Ek olarak toplumsal medya data paylaşımı için bir basımevi ya da tv kanalı benzer biçimde bazı lisans ve izinlere de gerek duymamaktadır. Bu yüzden birçok kurumsal şirket gelişen toplumsal medya imkanları ile beraber tüketicilerine toplumsal medya unsurları üstünden ulaşmaya çalışmakta, reklam ve kampanyalarını artık toplumsal medya üstünden yapmaktadırlar. Toplumsal medya üstünden etkili bir kampanya yürütebilmeleri için de bu mevzuda uzman kişilerin yardımlarına gereksinim duymaktadırlar.

Toplumsal medya yalnız insanların data paylaşımına değil, firmaların etkili reklam stratejileri oluşturmalarına da destek olmaktadır. Toplumsal medyanın gücü yardımıyla birçok şirket tüketicilileri ile etkili bir yazışma yolu oluşturabilmektedirler. Ek olarak şirket değerlerinden ve prestijlerinden ödün vermeden, marka değerlerini artırıcı reklamlar da yapabilmektedirler. Toplumun her kesiminden milyonlarca insan, tükettikleri mal ve hizmetlerin üretici firmalarıyla toplumsal medya üstünden etkileşime geçerek, memnuniyetlerini ve şikayetlerini bu firmalara ulaştırmak isterler. Bu durumun yanı sıra firmalar da tüketicilerinden gelecek geri dönüşlere gereksinim duymaktadır. Firmamız toplumsal medya mevzusunda uzman kişilerle çalışmakta ve birçok firmaya toplumsal medya hizmeti sunmaktadır.

https://mekait.com/web-tasarim/izmir/

--

--

Web Tasarım Ajansı İzmir
0 Followers

Mobil Uyumlu Tasarım, Yönetilebilir Web Paneli, SEO Uyumlu Kodlama. İzmir web tasarım ve yazılım çözümleri. Adwords Yönetimi.